Overview

Club Rankings
Summary
U20 Oly Cup 19.2.17
Marconi 7.5.17
U15 Champs 28.5.17
U17 Champs 4.6.17
MiniSeries1 24.6.17
U15 Club Team Champs 13.8.17
U20 State Champs 13.8.17
Norse Beach Champs 17.9.17
U23 State Champs 1.10.17
MiniSeries2 21.10.17
Cadet Syd Oly Cup 29.10.17
Open Club Team Champs 5.11.17
Open State Champs 12.11.17
U15 Syd Oly Cup 19.11.17
U20 Champs (2018) 19.11.17
Koala Mini Challenge 23.11.17


Sheet 1: Club Rankings

2017 NSWFA Club Grand Prix Point Score Result - 27/11/17
Rank Club Points
1 Mosman Fencing Academy 1083
2 Hills Athletic Fencing Club 794
3 UTS Fencing Club 727
4 The Swords Club 581
5 Marrickville Marauders 502
6 Silver Swords 457
7 Marconi Fencing Academy 340
8 Sydney University Fencing Club 244
8 Sydney Sabre Club 244
10 Masters Fencing Club 168
11 Z&L Fencing 152
12 Penrith Academy of Fencing 146
13 Fencing Academy of Arms 131
14 Newcastle PCYC 68
15 Polish Australian Fencing Club 44
16 University of Newcastle Fencing Club 36
17 Macquarie
University Fencing Club
13
18 Southern Highlands Fencing Academy 8
19 Wagga Wagga Fencing Club 6
19 Manly Musketeers Fencing Academy 6
21 Feng Fencing 5
22 Bulli Swords Club 0
22 CSU
Bathurst
0
22 Mountains Fencing Club 0
22 Rozelle Fencers 0
22 Snowy Fencing Club 0
22 Rozelle 0
22 Warriors Fencing Club 0

Sheet 2: Summary



2017 NSWFA Club Grand Prix Point Score Record Summary
Competition Date Bulli Swords Club CSU
Bathurst
Fencing Academy of Arms Feng Fencing Hills Athletic Fencing Club Macquarie
University Fencing Club
Manly Musketeers Fencing Academy Marconi Fencing Academy Marrickville Marauders Masters Fencing Club Mosman Fencing Academy Mountains Fencing Club Newcastle PCYC Penrith Academy of Fencing Polish Australian Fencing Club Rozelle Fencers Snowy Fencing Club Rozelle Southern Highlands Fencing Academy Silver Swords Sydney Sabre Club Sydney University Fencing Club The Swords Club University of Newcastle Fencing Club UTS Fencing Club Wagga Wagga Fencing Club Warriors Fencing Club Z&L Fencing NSWFC
Junior Sydney Olympic Cup 19/02/2017 0 0 7 0 0 9 0 12 18 0 57 0 4 0 0 0 0 0 0 18 0 10 5 0 28 6 0 0 86
Marconi Cup Champs 7/05/2017 0 0 0 0 0 0 0 64 0 6 4 0 4 30 0 0 0 0 0 55 0 0 60 0 34 0 0 0 44
U15 State Champs 28/05/2017 0 0 0 0 0 0 0 20 32 48 92 0 2 24 4 0 0 0 0 24 28 0 56 0 16 0 0 0 48
Cadet State Champs 4/06/2017 0 0 16 0 0 0 0 16 40 28 106 0 0 24 0 0 0 0 0 52 0 0 32 0 32 0 0 0 108
Mini Series 1 - Individual & Teams 24/06/2017 0 0 0 0 136 0 0 13 52 10 148 0 10 0 6 0 0 0 0 84 40 0 107 0 30 0 0 0 50
U15 State Club Team Champs 13/08/2017 0 0 0 0 0 0 0 36 0 36 108 0 0 30 0 0 0 0 0 48 0 0 48 0 114 0 0 0 0
Junior State Champs 13/08/2017 0 0 28 0 0 0 0 24 32 12 68 0 0 28 0 0 0 0 0 24 0 0 28 0 16 0 0 0 92
Norse Beach Champs 17/09/2017 0 0 0 0 116 0 6 20 66 0 158 0 0 0 18 0 0 0 0 8 18 0 36 0 14 0 0 0 108
U23 State Champs 1/10/2017 0 0 52 0 0 0 0 28 20 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 40 24 32 68 0 0 0 52
Mini Series 2 - Individual & Teams 21/10/2017 0 0 0 0 212 0 0 30 60 11 107 0 12 4 4 0 0 0 0 37 10 4 84 0 0 0 0 104 199
Cadet Sydney Olympic Cup 29/10/2017 0 0 0 0 0 0 0 12 0 0 24 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 20 0 18 0 0 0 53
Open State Club Team Champs 5/11/2017 0 0 0 0 0 0 0 36 108 0 48 0 0 0 0 0 0 0 0 0 60 90 0 0 210 0 0 48 60
Open State Champs 12/11/2017 0 0 20 0 0 4 0 16 24 0 12 0 18 0 0 0 0 0 8 28 52 96 2 4 120 0 0 0 102
U15 Sydney Olympic Cup 19/11/2017 0 0 8 0 0 0 0 4 4 4 19 0 0 6 4 0 0 0 0 10 6 4 11 0 11 0 0 0 28
Junior State Champs A (GP 2018) 19/11/2017




























Koala Mini Challenge 23/11/2017 0 0 0 5 330 0 0 9 46 13 132 0 18 0 8 0 0 0 0 69 30 0 68 0 16 0 0 0 168






























































Total
0 0 131 5 794 13 6 340 502 168 1083 0 68 146 44 0 0 0 8 457 244 244 581 36 727 6 0 152 1198
Rank
22 22 13 21 2 17 19 7 5 10 1 22 14 12 15 22 22 22 18 6 8 8 4 16 3 19 22 11 No Rank
The NSWFA Club Grand Prix





























Fencers are awarded points at every Grand Prix competition entered, which go to the club nominated by them on affiliation.  





























The points tally towards the OVERALL BEST CLUB.  By competing, fencers automatically accrue points for their respective clubs.




























































Points are awarded as such:






























1st  - 10 pts 2nd -  8 pts
3rd  - 6 pts 4th - 5 pts
5th to 8th - 4 pts

9th to 16th - 2 pts

17th to 32nd - 1 pt














































Club team competitions earn triple points:






























1st  - 30 pts 2nd -  24 pts
3rd  - 18 pts 4th - 15 pts
5th to 8th - 12 pts

9th to 16th - 6 pts

17th to 32nd - 3 pt














































Points are doubled for state championships:






























1st  - 20 pts 2nd -  16 pts
3rd  - 12 pts 4th - 10 pts
5th to 8th - 8 pts

9th to 16th - 4 pts

17th to 32nd - 2 pt














































NB: The Grand Prix Club points system remains separate to the NSWFA ranking system and will not affect the current ranking system in any way.






























Sheet 3: U20 Oly Cup 19.2.17





Bulli CSU FAA FF HAFC Maq Uni Manly Marconi Marrickville Masters MFA Mountains New PCYC PAF Pol Aus Rozelle Snowy Rozelle SH Silver SSC USYD TSC New Uni UTS Wagga Warriors Z&L NSWFC
U20 MF































1 FONTAINE Yves NSW FC



























10
2 CICCARELLI Robert Marconi






8




















3 DALLASEN Matthew NSW FC



























6
4 MAYER Joseph Swords





















5





5 MOROTA CHU Sean NSW FC



























4
6 MORRIS Jesse NSW FC



























4
7 DOWSON Jacob SilverSwords


















4








8 NGUYEN Marcus NSW FC



























4
9 MORENO Federico Marconi






2




















10 HULL James NSW FC



























2
11 DISKIN Ben NSW FC



























2
12 MORRIS Mark FAA

2

























13 KARAGEORGIS Oscar Marconi






2




















14 MARINAC Mitchell Wagga
























2



































U20 WF































1 HAY Beatrice NSW FC



























10
2 HULL Violet NSW FC



























8
3 TRUSSELL Caitlyn Sydney Uni




















6






4 BOFINGER Erin NSW FC



























5
5 BUCHANAN Courtney SilverSwords


















4








6 FANG Lucy NSW FC



























4

































U20 ME































1 TIAN John NSW FC



























10
2 ZENG William NSW FC



























8
3 DOWSON Jonas SilverSwords


















6








4 MORRIS Mark FAA

5

























5 PHILLIP Sam Sydney Uni




















4






6 ROBINS Colby Newc PCYC











4















7 MARINAC Mitchell Wagga
























4


8 BEIRNE Conrad NSW FC



























4

































U20 WE































1 WANG Katherine UTS























10



2 NONIS Karen UTS























8



3 PRINCIPE Emily UTS























6



4 TRUSSELL Sarah Macq Uni




5






















5 BUCHANAN Courtney SilverSwords


















4








6 YEE Amelie Macq Uni




4






















7 KOSCHIER Juanita UTS























4




































U20 MS































1 SNELL Jack Mosman FA









10

















2 BOYD-HOARE James Mosman FA









8

















3 TADROS Matthew Marrickville M









6

















4 MIN Jeremy NSW FC



























5
5 HUANG Garry Marrickville M







4



















6 HARDGE Kai Marrickville M







4



















7 JONES Finlay Marrickville M







4



















8 HELY Christian Mosman FA









4

















9 MOHAMED Arshad Aman Mosman FA









2


















































U20 WS































1 HELY Alexandra Mosman FA









10

















2 SHEN Hannah Mosman FA









8

















3 JONES Natasha Marrickville M







6



















4 VASILEVA Veronika Mosman FA









5

















5 MEKERTICHIAN Sophia Mosman FA









4





















































Total 0 0 7 0 0 9 0 12 18 0 57 0 4 0 0 0 0 0 0 18 0 10 5 0 28 6 0 0 86

Sheet 4: Marconi 7.5.17





Bulli CSU FAA FF HAFC Maq Uni Manly Marconi Marrickville Masters MFA Mountains New PCYC PAF Pol Aus Rozelle Snowy Rozelle SH Silver SSC USYD TSC New Uni UTS Wagga Warriors Z&L NSWFC
Open MF































1 CICCARELLI Robert MARCONI






10




















2 BONDFIELD Matthew ACT




























3 DISKIN Ben NSWFC



























6
3 MORENO Federico MARCONI






6




















5 MAYER Joseph TSC





















4





6 JESSOP Darcy ACT




























7 TYSHCHENKO Andrey UTS























4



8 BURNIE Myles PENRITH












4














9 DOWSON Jacob SILVERSWORDS


















2








10 NEWTON Vincent TSC





















2





11 NEWTON Jonah TSC





















2





12 JACQUET Sylvain NEWCASTLE PCYC











2















13 BONDFIELD Isaiah ACT




























14 MITCHELL Luke ACT




























15 STONEBRIDGE Lewis PENRITH












2














16 BRIDGE Edward NEWCASTLE PCYC











2















17 LOSURDO Peter MARCONI






1




















18 KARAGEORGIS Oscar MARCONI






1




















19 GARNER Chris SILVERSWORDS


















1









































Open WF































1 DANIEL Claire NSWFC



























10
2 TYSHCHENKO Alisa UTS























8



3 LYASCHENKO Julia UTS























6



3 SHIBA Rebekah NSWFC



























6
5 BALLARD Annabelle UTS























4



6 BUCHANAN Courtney SILVERSWORDS


















4








7 ELLIOTT Sinead PENRITH












4














8 JESSUP Krystal NSWFC



























4
9 ELLIOTT Siobhan PENRITH












2














10 BUCHANAN Tanya SILVERSWORDS


















2








11 NEWTON Suzanne TSC





















2





12 TSIAMOULIS Rita UTS























2



13 GARNER Ivana SILVERSWORDS


















2








14 MALLIN Zoe SILVERSWORDS


















2









































U15 MF































1 NEWTON Jonah TSC





















10





2 DISKIN Ben NSWFC



























8
3 HO Lachlan NSWFC



























6
3 VAN VREUMINGEN Jack SILVERSWORDS


















6








5 BONDFIELD Isaiah ACT




























6 KARAGEORGIS Oscar MARCONI






4




















7 PHOON Joshua TSC





















4





8 KROL Max MARCONI






4




















9 LANGE Benjamin PENRITH












2














10 MARTIN Riley SILVERSWORDS


















2








11 STOKES Nicholas SILVERSWORDS


















2









































U15WF































1 TYSHCHENKO Alisa UTS























10



2 ELLIOTT Sinead PENRITH












8














3 GRIMSHAW Philippa MASTERS








6


















3 MITCHELL Sarah SILVERSWORDS


















6








5 THORNE Amelia TSC





















4






































U13MF































1 KROL Max MARCONI






10




















2 LAPITAN Elias TSC





















8





3 CACCAMO Peterson MARCONI






6




















3 CICCARELLI Dean MARCONI






6




















5 CHAPMAN Connor SILVERSWORDS


















4









































U13WF































1 MELOSI Aleegra MARCONI






10




















2 OASTLIER Grace SILVERSWORDS


















8









































U11MF































1 PARK Luke TSC





















10





2 HEROD-WELSH Darcy SILVERSWORDS


















8








3 BONDFIELD Timothy ACT




























3 MCNAUGHTON Daniel SILVERSWORDS


















6








5 TAYLOR Alex MOSMAN









4

















6 SANTUCCI Isaac MARCONI






4




















7 PHOON Alexander TSC





















4





8 SIGNORELLO Tommaso NSWFC



























4
9 ZAPPIA Dominic MARCONI






2





















































U11WF































1 VAN VLIET Chloe TSC





















10





2 ELLIOTT Shania PENRITH












8


















































Total 0 0 0 0 0 0 0 64 0 6 4 0 4 30 0 0 0 0 0 55 0 0 60 0 34 0 0 0 44

Sheet 5: U15 Champs 28.5.17





Bulli CSU FAA FF HAFC Maq Uni Manly Marconi Marrickville Masters MFA Mountains New PCYC PAF Pol Aus Rozelle Snowy Rozelle SH Silver SSC USYD TSC New Uni UTS Wagga Warriors Z&L NSWFC
U15 ME































1 BRYSON Oliver ACT




























2 PELLEN Matthew NSW FC



























16
3 McLACHLAN Aiden ACT




























3 PHOON Joshua Swords





















12






































U15 MF































1 NEWTON Jonah Swords





















20





2 ILIN Steven Masters








16


















3 KROL Max Marconi






12




















3 VAN VREUMINGEN Jack SilverSwords


















12








5 BONDFIELD Isiah ACT




























6 BLAIR Lachlan Mosman FA









8

















7 KARAGEORGIS Oscar Marconi






8




















8 HO Lachlan NSW FC



























8
9 O'BRIEN Nicholas Masters








4


















10 MOCK Taylor Swords





















4





11 PHOON Joshua Swords





















4





12 LEE James Masters








4


















13 ZHANG Victor Masters








4


















14 GODFREY-STRAUSS Alexander Penrith AF












4














15 BRYSON Oliver ACT




























16 TAN Simon Mosman FA









4

















17 McGILVRAY James Newc PCYC











2
















































U15 MS































1 HELY Christian Mosman FA









20

















2 PALAKAWONGSE Poom Syd Sabre



















16







3 KERSHAW-KOSTIC Leo Marrickville M







12



















3 LEE Yu Ming Syd Sabre



















12







5 LEONG Adrian UTS























8



6 CHEN Colin NSW FC



























8
7 BOND Ryan Mosman FA









8

















8 WANG Humphery Marrickville M







8



















9 KWAN Ethan UTS























4



10 RADNOTI Zeno Pol_Aus













4













11 CROWLEY Benjamin ACT




























12 SHAW Alistair Mosman FA









4

















13 YUEN Nicholas UTS























4




































U15 WE































Not Held
































































U15 WF































1 ELLIOTT Sinead Penrith AF












20














2 TYSHCHENKO Alisa UTS





















16





3 GRIMSHAW Philippa Masters








12


















3 MITCHELL Sarah SilverSwords


















12








5 FANG Lucy NSW FC



























8
6 GOVENDER Jivi NSW FC



























8

































U15 WS































1 VASILEVA Veronika Mosman FA









20

















2 SHEN Wenhan (Hannah) Mosman FA









16

















3 JONES Natasha Marrickville M







12



















3 MEKERTICHIAN Sophia Louise Mosman FA









12

















5 HARDGE Gaia Marrickville M








8






















































Total 0 0 0 0 0 0 0 20 32 48 92 0 2 24 4 0 0 0 0 24 28 0 56 0 16 0 0 0 48

Sheet 6: U17 Champs 4.6.17





Bulli CSU FAA FF HAFC Maq Uni Manly Marconi Marrickville Masters MFA Mountains New PCYC PAF Pol Aus Rozelle Snowy Rozelle SH Silver SSC USYD TSC New Uni UTS Wagga Warriors Z&L NSWFC
U17 ME































1 Dowson Jonas Silver Swords


















20








2 Peh Murray TSC





















16






































U17 MF































1 Morota Chu Sean NSWFC



























20
2 Fontaine Yves NSWFC



























16
3 Ciccarelli Robert Marconi






12




















3 Spiteri Corey NSWFC



























12
5 Stonebridge Lewis PAF












8














6 Mayer Joseph TSC





















8





7 Goodson Matthew Masters








8


















8 Wiltshire Sebastien Masters








8


















9 Murtough Coombes Jack UTS























4



10 Jessop Darcy ACT




























11 Karageorgis Oscar Marconi






4




















12 Mekertichian Daniel MFA









4

















13 Ho Lachlan NSWFC



























4
14 Nguyen Marcus NSWFC



























4
15 Bennet Patrick Masters








4


















16 Shiba Nathan Silver Swords


















4








17 Blair Lachlan MFA









2


















































U15 MS































1 Andrews Sean MFA









20

















2 Boyd-Hoare James MFA









16

















3 Hardge Kai Marr







12



















3 Min Jeremy NSWFC



























12
5 Kershaw Kostic Leo Marr







8



















6 Hely Christian MFA









8

















7 Mohamed Arshad Aman MFA









8

















8 Wang Humphrey Marr







8




















































U15 WE































1 Buchanan Courtney Silver Swords


















20








2 Yee Amelie FAA

16

























3 Koschier Juanita UTS























12




































U15 WF































1 Hull Violet NSWFC



























20
2 Elliot Sinead PAF












16














3 Bofinger Erin NSWFC



























12
3 Tyshchenko Alisa UTS























12



5 Buchanan Courtney Silver Swords


















8








6 Jessup Krystal NSWFC



























8
7 Ilin Sonia Masters








8


















8 Ho Martina TSC





















8





9 Lee Melissa UTS























4




































U15 WS































1 Vasileva Veronika MFA









20

















2 Hely Alexandra MFA









16

















3 Jones Natasha Marr







12



















3 Mekertichian Sophia MFA









12





















































Total 0 0 16 0 0 0 0 16 40 28 106 0 0 24 0 0 0 0 0 52 0 0 32 0 32 0 0 0 108

Sheet 7: MiniSeries1 24.6.17





Bulli CSU FAA FF HAFC Maq Uni Manly Marconi Marrickville Masters MFA Mountains New PCYC PAF Pol Aus Rozelle Snowy Rozelle SH Silver SSC USYD TSC New Uni UTS Wagga Warriors Z&L NSWFC
U7 MF






























1 HUANG Xiyue (sean) Mosman FA









10


















































U7 ME































No Attendance































































U7 MS






























3 BAILEY Callum Mosman FA









6

















3 CHHENG Marcus Hills Athletic FC



6























5 CHEN Yiming Hills Athletic FC



4























6 CHENG Sebastian Mosman FA









4


















































U7 WF






























2 WILLIS Sophia Silverswords


















8








3 KARPOUR Jozal Silverswords


















6








3 GARNER Loredana Silverswords


















6









































U7 WE































No Attendance































































U7 WS






























1 REN Isabella Hills Athletic FC



10























2 VASILEVA Monika Mosman FA









8


















































U9 MF






























1 SIGNORELLO Tommaso NSW FC



























10
2 PARK Luke Swords





















8





3 ZUO Yanray Swords





















6






































U9 ME































No Attendance































































U9 MS






























1 PERELAER Keegan Hills Athletic FC



10























2 VASILEV Anton Mosman FA









8

















3 CHEN Yiming Hills Athletic FC



6























3 SMITH Oliver Mosman FA









6


















































U9 WF































No Attendance































































U9 WE































No Attendance































































U9 WS






























1 DJAMIRZE Zara Hills Athletic FC



10























2 RINTOUL Isabel Hills Athletic FC



8























3 REN Isabella Hills Athletic FC



6























3 WONG Bianca NSW FC



























6
5 KERSHAW MACDONALD Eliza Marrickville M







4



















6 VASILEVA Monika Mosman FA









4


















































U11 MF






























1 KOKSEL Kaya-Gabriel Swords





















10





3 BISWAL Jay Swords





















6





3 McNAUGHTON Daniel Silverswords


















6








5 SIGNORELLO Tommaso NSW FC



























4
6 HEROD-WELSH Darcy Silverswords


















4








7 PARK Luke Swords





















4





8 PHOON Alexander Swords





















4





9 TOFT Hugo Swords





















2





10 ZUO Yanray Swords





















2





12 TAYLOR Alex Mosman FA









2

















13 TAN Thomas Mosman FA









2

















14 BIAN Darren UTS























2



15 CHALLONER Max Swords





















2





16 ZAPPIA Dominic Marconi






2




















17 HAMLET Christopher Silverswords


















1








18 SANTUCCI Isaac Marconi






1





















































U11 ME































No Attendance































































U11 MS






























1 CHEN Ricky UTS























10



2 ROBERTS Jackson Hills Athletic FC



8























3 LIANG Boris Hills Athletic FC



6























3 PAUL Edward Polish-Aust













6













5 WARD Jack Mosman FAp









4

















6 PERELAER Keegan Hills Athletic FC



4























7 CHADBAN Oscar Mosman FAp









4

















8 McNEILL Vincent NSWFC FC



























4

































U11 WF






























2 VAN VLIET Chloe Swords





















8





11 WHELAN Amelie NSW FC



























2

































U11 WE































No Attendance































































U11 WS






























1 HARDGE Gaia Marrickville M







10



















2 DJAMIRZE Zara Hills Athletic FC



8























3 RINTOUL Isabel Hills Athletic FC



6























3 WANG Hannah Hills Athletic FC



6























5 FEROS Elena Mosman FA









4

















6 ZOU Yelin Mosman FA









4

















7 WONG Bianca NSW FC



























4

































U13 MF






























1 ILIN Steven Masters








10


















2 LAPITAN Elias Swords





















8





3 CACCAMO Peterson Marconi






6




















3 ZUO Yanyi Swords





















6





5 PARK Jae Swords





















4





6 TAN Thomas Mosman FA









4

















7 CICCARELLI Dean Marconi






4




















8 KOKSEL Kaya-Gabriel Swords





















4





9 SEYMOUR Hugo Swords





















2





10 GALLEGO SIVARAMAN Nayan No Club




























11 AUSTIN EVANS Thomas No Club




























12 BREW Samuel No Club




























13 WANG Even No Club




























14 WARING Julian No Club




























15 DIVE Finnlay No Club




























16 BATTLE Timothy No Club




























17 KESHAVA Rohan No Club




























18 BOMBELLI Wolf Swords





















1





19 FINNIGAN Owen No Club




























20 ZOU Daniel No Club




























21 REICHEL Xavier No Club




























22 TA'ALE Isaia Silverswords


















1









































U13 ME






























1 ROBINS Colby Newcastle PCYC











10















2 HUYNH Dylan No Club




























3 BIENE Conrad NSW FC



























6
3 NGUYEN Thomas No Club





























































U13 MS






























1 PALAKAWONGSE NA AYUTTHA Poom Sydney Sabre



















10







2 LEE Yu Ming No Club




























3 BOND Ryan Mosman FA









6

















3 WANG Humphrey Marrickville M







6



















5 MALONE Myles Sydney Sabre



















4







6 STAFFORD Gabriel NSW FC



























4
7 SARAVANKUMARGOMATHY Tarun No Club




























8 BHATIA Saksham No Club




























9 PALAKAWONGSE NA AYUTTHA Peam Sydney Sabre



















2







10 ROBERTS Jackson Hills Athletic FC



2























11 GIANG Nocholas No Club





























































U13 WF






























1 OASTLER Grace Silversword


















10








2 VAN VLIET Chloe Mosman FA









8

















3 BOFINGER Chloe NSW FC



























6
3 STOKES Ashlin Silverswords


















6









































U13 WE































No Attendance































































U13 WS






























1 VASILEVA Veronika Mosman FA









10

















2 JONES Natasha Marrickville M







8



















3 HARDGE Gaia Marrickville M







6



















3 WANG Hannah Hills Athletic FC



6























5 McNEILL Keira NSW FC



























4

































U13 Foil Teams






























1 SWORDS Swords





















30





2 MOSMAN Mosman FA









24

















3 SILVERSWORD Black Silverswords


















18








3 UTS UTS























18



3 SILVERSWORD White Silverswords


















18










































































U13 Epee Teams































No Attendance































































U13 Sabre Teams






























1 MOSMAN ACADEMY
Mosman FA









30

















2 SYDNEY SABRE
Sydney Sabre



















24







3 HILLS A
Hill Athletic FC



18























3 MARAUDERS
Marrickville M







18



















5 HILLS B
Hill Athletic FC



12





























































































































Total 0 0 0 0 136 0 0 13 52 10 148 0 10 0 6 0 0 0 0 84 40 0 107 0 30 0 0 0 50

Sheet 8: U15 Club Team Champs 13.8.17





Bulli CSU FAA FF HAFC Maq Uni Manly Marconi Marrickville Masters MFA Mountains New PCYC PAF Pol Aus Rozelle Snowy Rozelle SH Silver SSC USYD TSC New Uni UTS Wagga Warriors Z&L NSWFC
U15 Mixed Foil






























1 UTS

























60



2 TSC























48





3 Marconi








36




















4 PAF














30














5 Silver Swords A




















24








8 Silver Swords B




















24









































U15 Mixed Sabre






























1 MFA White











60

















2 MFA Blue











48

















3 Marrickville M










36


















4 UTS A

























30



5 UTS B

























24







































Total 0 0 0 0 0 0 0 36 0 36 108 0 0 30 0 0 0 0 0 48 0 0 48 0 114 0 0 0 0

Sheet 9: U20 State Champs 13.8.17





Bulli CSU FAA FF HAFC Maq Uni Manly Marconi Marrickville Masters MFA Mountains New PCYC PAF Pol Aus Rozelle Snowy Rozelle SH Silver SSC USYD TSC New Uni UTS Wagga Warriors Z&L NSWFC
U20 MF






























1 HULL James NSW FC



























20
2 CICCARELLI Robert Marconi






16




















3 LAPITAN Emmanuel USA




























3 MAYER Joseph TSC





















12





5 MORRIS Mark FAA

8

























6 MORENO Federico Marconi






8




















7 DOWSON Jacob SilverSwords


















8








8 BLAIR Lachlan NSW FC



























8
9 SHIBA Nathan SilverSwords


















4








10 WILTSHIRE Sebastian Masters








4


















11 STONEBRIDGE Lewis Penrith AF












4















































U20 ME






























1 MORRIS Mark FAA

20

























2 PEH Murray TSC





















16





3 DOWSON Jonas SilverSwords


















12









































U20 MS






























1 HARDGE Kai Marrickville M







20



















2 MIN Jeremy NSW FC



























16
3 HUANG Garry Marrickville M







12



















3 SNELL Jack Mosman FA









12

















5 HELY Christian Mosman FA









8

















6 CHEN Colin NSW FC



























8

































U20 WF






























1 HULL Violet NSW FC



























20
2 TYSCHCHENKO Alisa UTS























16



3 ELLIOT Siobhan Penrith AF












12














3 JESSUP Krystal NSW FC



























12
5 BOFINGER Erin NSW FC



























8
6 ILIN Sonia Masters








8



















































U20 WS






























1 VASILEVA Veronika Mosman FA









20

















2 HELY Alexandra Mosman FA









16

















3 ELLIOT Siobhan Penrith AF












12














3 MEKERTICHIAN Sophia Mosman FA









12





















































Total 0 0 28 0 0 0 0 24 32 12 68 0 0 28 0 0 0 0 0 24 0 0 28 0 16 0 0 0 92

Sheet 10: Norse Beach Champs 17.9.17





Bulli CSU FAA FF HAFC Maq Uni Manly Marconi Marrickville Masters MFA Mountains New PCYC PAF Pol Aus Rozelle Snowy Rozelle SH Silver SSC USYD TSC New Uni UTS Wagga Warriors Z&L NSWFC
U6 Boys Sabre































1 Cheng Sabastian MFA









10

















2 Cheng Louie HAFC



8























3 Kershaw Henry Marr







6



















3 Kennedy Aedan MFA









6

















5 Chadban William MFA









4


















































U8 Girls Sabre































1 Djamirze Zara HAFC



10























2 Ren Isabella HAFC



8























3 Zhang Cindy HAFC



6
























































U8 Boys Sabre






















</